Людмила Володимирівна Шмалій – куратор 131 академічної групи

• Дата оновлення: 22.10.2023

Куратор 131 академічної  групи – Людмила Володимирівна Шмалій

доцент кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом, кандидат економічних наук

«Навчання – це лише одна з пелюсток тієї квітки, що зветься вихованням»

В.О. Сухомлинський

Староста 131 групи – Герун Руслана Анатоліївна

«Успіх у житті – це так само просто, як бути хорошим студентом»

Людина спрагла до знань, відчуває постійну потребу в їх поповненні. Чим більше вона пізнає , тим більше їй хочеться знати, бо нові поняття, наукові відкриття, ідеї  розширюють коло інтересів, відкривають привабливі обрії ще не пізнаного. Жодна справа не принесе радості , якщо ми не вміємо її виконувати . Тож потрібно наполегливо виробляти в собі вміння вчитися, щоб навіть після тривалої , утомливої навчальної праці відчувати велике задоволення, посилене радістю пізнання, вірою в силу свого розуму та волі.

10 умов успішного навчання:

1. Упевненість у своїх силах, палке бажання вчитися, незгасаючий інтерес до знань. Немає  гіршого в людині, ніж слабкість і невпевненість у собі.

(Не обминайте труднощів, того, чого боїтеся. Соромитеся виступати перед аудиторією — шукайте можливостей виступати частіше. З’являється страх перед кимось або чимось — шукайте можливостей частіше зустрічатися з ними.)

1. Розвиток сили волі. Успіх приходить лише до того, хто його прагне, добивається, завойовує, докладаючи максимум зусиль.

(Не чекайте, що хтось відкриє ваші таланти і оцінить їх, відкрийте себе самі. Скажіть собі: я хочу, я можу, я зроблю. Не дозволяйте лінощам, особистим примхам і забаганкам керувати собою, заважати досягненню високої мети.)

1. Увага та уміння сконцентруватися на справі.

(Не дозволяйте відвертати вашу увагу під час занять ні товаришеві, ні сонячному зайчикові, ні телевізору . Мислення — це активний творчий процес, що вимагає від людини напруження, уміння зосередитися на важливому, «розчинитися» у предметі думки.)

1. Працьовитість, уміння швидко включатися в роботу, звичка систематично і наполегливо трудитися, ретельно виконувати роботу, обов’язково доводити розпочате до кінця.

(Не залишайте незрозумілих питань без відповіді. Пам’ятайте слова американського винахідника Едісона: «У науці все вирішують один відсоток таланту і дев’яносто дев’ять відсотків праці».)

1. Суворе дотримання режиму дня, раціональна організація своєї навчальної праці, правильне чергування роботи й відпочинку, легких і важких предметів при виконанні домашніх завдань.

(Плануйте ввечері справи на завтра. У кінці дня підбивайте підсумки, з’ясовуйте причини невиконання запланованого. Не забувайте, що лінь, постійне відкладання на потім незавершених справ не можуть бути супутниками

успіху.)

1. Не покладатися лише на механічну пам’ять, не зазубрювати матеріал, а намагатися осмислити його, визначити головне і другорядне.

(Неоціненну допомогу навчанню нададуть і такі прийоми роботи над з’ясовуваним матеріалом: складання плану, конспекту, тез, логічних схем, узагальнюючих таблиць, діаграм тощо.)

1. Самостійність у навчанні.

(Учіться чітко формулювати, обґрунтовувати, відстоювати власну точку зору. Не чекайте, поки викладач «розжує»  і вкладе у вашу свідомість той чи інший матеріал. Найкраще запам’ятовується і засвоюється те, що здобуте ціною власних розумових зусиль, власної праці.)

1. Пошуки шляхів практичного застосування своїх знань, навчальних умінь.

(Працюйте не лише головою, але й руками. Передавайте свої знання товаришам. Це — найефективніший спосіб закріплення, удосконалення власних набутків. Та й самі вчіться у тих, хто вже досяг успіху в тому, що вас цікавить.)

1. Постійна самоосвіта, розширення свого кругозору.
    (Пробуйте свої сили в різноманітних видах діяльності. І пам’ятайте: по-справжньому навчається лише той, хто вдумливо читає багато розумних книг. Потрібну інформацію зрізних джерел заносьте до записничка.)
  2. Постійний духовний розвиток, самовдосконалення, самовиховання в собі кращих людських якостей.