Теоретичні та методичні основи інтелектуалізації як інноваційної складової економічного розвитку регіонів

  • Дата оновлення: 21.03.2024

Керівник НДР: Богашко О. Л., канд. екон. наук, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом

 

Розробники НДР: Білошкурська Н. В., канд. екон. наук, доцент; Логінова О. А., канд. екон. наук, доцент; Корнієнко Т. О., канд. екон. наук, доцент; Гуменюк А. В., канд. екон. наук; Шмалій Л. В., канд. екон. наук.

 

Номер державної реєстрації НДР: 0115U002178

 

Терміни виконання: 01.2016-12.2025 рр.

 

Предметом дослідження є організаційно-економічні засади управління інтелектуалізацією регіонів в умовах ринкової економіки України.

 

Об’єктом дослідження є інтелектуалізація, як процес формування інтелектуального капіталу – інноваційного базису економічного розвитку регіонів України.

 

Метою дослідження є обґрунтування теоретичних засад інтелектуалізації регіонів, як процесу формування інноваційного потенціалу, а також розроблення пропозицій і рекомендацій щодо його розвитку та найбільш повного використання в регіональній економіці України.

 

Завдання дослідження:

  • розкрити і систематизувати основні теоретико-методологічні підходи до визначення поняття «інтелектуалізація», які існують у зарубіжній та вітчизняній літературі;
  • дослідити внутрішню структуру категорії «інтелектуальний капітал» на рівні регіонів;
  • простежити еволюцію поглядів представників різних економічних шкіл та напрямів економічної науки на «людський капітал» і нематеріальне виробництво;
  • розглянути способи вартісної оцінки інтелектуального капіталу на регіональному рівні;
  • обґрунтувати необхідність вдосконалення інноваційної політики держави як механізму створення умов для зміцнення й розвитку процесів інтелектуалізації регіонів України.

 

Впровадження результатів досліджень:

Важливе значення має обґрунтування комплексу заходів державного регулювання процесів інтелектуалізації економіки на регіональному рівні. Викладені положення та висновки розширюють простір для подальшого теоретичного дослідження проблематики інтелектуалізації; вироблення концептуальних основ формування і розвитку інтелектуального капіталу регіонів України. Матеріали дослідження можуть застосовуватися при розробці навчальних і спеціальних курсів з економічних дисциплін, а також можуть бути впроваджені в процес наукової та виробничо-господарської діяльності приватних підприємств і державних організацій.

Квітень
Червень