Участь експерта у вебінарі Міністерства освіти і науки України

• Дата публікації: 25.10.2023

20 жовтня 2023 року доцент кафедри фінансів, обліку та економічної безпеки Микола Білошкурський узяв участь у вебінарі для експертів з експертизи проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок. Координував роботу заходу Денис Курбатов, заступник Міністра освіти і науки України, канд фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник, який також розповів про основні вимоги до організації належного рівня проведення наукової і науково-технічної експертизи досліджень, наголосивши на об’єктивності експертів та деталізації умов, які дозволять уникнути прихованого конфлікту інтересів.

З основами роботи та особливостями отримання доступу експерта в новому модулі конкурсів Національної електронної науково-інформаційної системи https://nauka.gov.ua/, у якому здійснюватиметься експертиза проєктів, ознайомив Сергій Жарінов, в. о. директора Українського наукового центру розвитку інформаційних технологій.

Володимир Павліков, голова Президії ради проректорів з наукової роботи ЗВО України, д. т. н., професор, проректор з наукової роботи Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» ознайомив присутніх експертів з Кодексом експерта конкурсного відбору проєктів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок та оцінювання результатів їх виконання (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 04 жовтня 2022 року № 885) та основними завданнями Комісії з етики експертів (утвореної наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2022 року № 1094).

Вже другий рік конкурс відбору проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок відбувається в умовах російсько-української війни, але, не зважаючи на обставини воєнного стану, Міністерство освіти і науки України підтримує науковців, використовуючи їх людський капітал задля перемоги.