Профспілка при захисті соціальних прав та гарантій студентів

• Дата публікації: 06.12.2021

2 грудня відбулася зустріч для студентів освітніх програм Менеджмент та Маркетинг з Валентином Хитруком, головою профспілкової організації Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, яка входить до Профспілки працівників освіти і науки України. Первинна профспілкова організація — це добровільна неприбуткова громадська організація Університету, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів членів своєї організації.

Валентин Хитрук зазначив, що членом профспілки може стати будь-який працівник чи студент Університету денної форми навчання, який визнає Статут профспілки працівників освіти і науки України, подав заяву на вступ та регулярно сплачує профспілкові внески. Студенти отримали розширену інформацію на актуальні та проблемні теми: захист соціально-економічних прав та інтересів студентів на всіх рівнях влади в межах законодавства України; надання матеріальної допомоги студентам, які її потребують; посередництво при вирішенні конфліктних ситуацій, однією зі сторін яких є студенти; контроль за дотриманням норм законодавства по відношенню до студентів-сиріт, інвалідів та інших соціально незахищених категорій, а також виконання адміністрацією Закону “Про вищу освіту” по відношенню до студентів Університету; надання допомоги малозабезпеченим студентам та студентам з багатодітних сімей, студентським сім’ям, сиротам та інвалідам; сприяння в одержанні студентом ISIC – міжнародного посвідчення студента тощо.

Ігор Бондарук, член постійної комісії з питань організаційної роботи профкому, подякував від імені студентів за проведену та організовану зустріч голові профкому.