Вступ у 2021 році – путівник успішного абітурієнта!

  • Дата публікації: 26.03.2021

Основні дати вступної кампанії у 2021 році

Вже з 1 липня абітурієнти зможуть створити електронний кабінет та завантажити до нього документи. Зазначимо, що для того, аби його створити, потрібно мати в наявності хоча б один дійсний сертифікат ЗНО та український атестат про повну загальну середню освіту.

Подати документи до закладів вищої освіти можна буде з 14 липня 2021 році. На спеціальності, які потребують винятково сертифікати ЗНО, подача заяв триватиме до 23 липня (включно, до 18 години).

Натомість вступникам, які для вступу мають пройти співбесіду, скласти вступні іспити чи творчі конкурси, треба подати документи не пізніше 16 липня ( до 18 години).

Зазначимо, що вступні іспити та творчі конкурси будуть проводитися з 1 по 13 липня включно. Також у період з 14 по 23 липня можуть проводитись додаткові ceciï іспитів, творчих конкурсів для вступників.

Цікаво, що у 2021 році встановлено обмеження на кількість заяв, які вступник може подати на “контракт” (небюджетні конкурсні пропозиції). Так, цього року їх кількість – не більше ніж 30.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів будуть не пізніше 28 липня. Зарахування вступників проводитиметься 9 серпня.

Нові можливості для абітурієнтів

Окрім вже звичної можливості електронної подачі документів, абітурієнти зможуть в режимі онлайн виконувати й умови зарахування до вишів за допомогою кваліфікованого електронного підпису вступника. Це допоможе значно зменшити черги в приймальних комісіях.

Також подавати заяви через електронний кабінет зможуть й ті вступники, які мають дійсні сертифікати ЗНО та бажають продовжити навчання після здобутого рівня молодшого спеціаліста.

Багато спеціальностей цього року розширили перелік предметів, котрі можуть бути використані абітурієнтом як третій конкурсний. Додамо, що обов’язковим для вступників є лише ЗНО з української мови та математики. Останній будуть складати на тому рівні, на якому вивчали цей предмет у школі (стандарт або профільний).

Окрім того, цього року абітурієнти можуть складати ЗНО як з української мови та літератури, так і виключно з української мови, та обов’язковим для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування залишається сертифікат ЗНО з обидвох дисциплін.

Сертифікати ЗНО попередніх років. Дійсними у 2021 році будуть сертифікати ЗНО з 2018, 2019, 2020 та поточного років, при чому абітурієнти зможуть обирати, сертифікат якого року та з якого предмету їм подавати.

Вступ на магістратуру

У 2021 всі вступники до магістратури повинні будуть скласти ЄВІ (Єдиний вступний іспит) з іноземної мови. Окрім цього, ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування) у форматі ЗНО для вступу на правничі спеціальності залишається.

Дійсними для вступу будуть сертифікати ЄВІ 2020 та 2021 років, натомість результати ЄФВВ розглядатимуться комісіями виключно 2021 року.

Ваговий коефіцієнт Єдиного вступного іспиту з іноземної мови й надалі визначається керівництвом ЗВО, та повинен становити не менше ніж 25% загального балу.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ розпочнеться 11 травня і триватиме до 3 червня, а проведення тестувань заплановане на 30 червня та 2 липня відповідно.

 

Міні галерея


Травень
Липень