Новруз-Байрам – традиції та звичаї національного свята

• Дата публікації: 29.03.2019

20 березня  з нагоди національного свята студентів з Туркменістану відбувся тематичний захід на тему «Новруз-Байрам –  традиції та звичаї національного свята».

Традиційно, багато народів Сходу відзначають його у день весняного сонцестояння. В перекладі «новруз» означає «новий день» – те ж саме, що Новий рік для нашої країни. Новруз завжди був святом землі, пробудження природи, чистоти і рівності, але в першу чергу це – свято сонця.

Захід провели доценти кафедри фінансів, обліку та економічної безпеки Оксана Вінницька та Тетяна Корнієнко разом зі студентами-іноземцями. Фархот Ішматов з радістю розповів всім присутнім про звичаї та традиції святкування Новруз-Байрам, про вбрання, їжу, яку готують на свято. Найбільш відомою святковою стравою є сумаляк — страва з пророщених паростків пшениці.

«Такі зустрічі об’єднують наші народи, дають можливість отримати нові знання про іншу країну, поважати один одного, бути толерантними», – зауважила Наталія Бровко, студентка 21 групи.