Про зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

• Дата публікації: 03.04.2015

Щоб мати забезпечену старість, про пенсію слід подбати замолоду. Такою була головна мета зустрічі керівництва Управління Пенсійного фонду України в м. Умань та Уманському районі в Черкаській області зі студентами економічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Перед студентами виступили Кузнець А.М., начальник управління ПФУ та його заступники Лук’янова О.В і Цимбарович В.М. Приводом для зібрання послужило набуття чинності з 1 квітня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким передбачено зміни законодавчих норм щодо пенсійного забезпечення в Україні, зокрема виплат пенсій пенсіонерам, які працюють на спеціальних посадах, у тому числі наукових та педагогічних працівників вищих навчальних закладів; порядок виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів; зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років.Лектори також розповіли про проблеми пенсійного забезпечення України, однією з яких є заробітна плата в «конвертах». Так, за оцінками експертів, в Україні половина заробітних плат виплачується за тіньовими схемами, при цьому в «тіні» працює до 7 мільйонів українців. Працівники, починаючи з першого робочого дня, мають бути зацікавленими, щоб роботодавці виплачували їм офіційні заробітні плати згідно з чинним законодавством, бо це – запорука пенсійного забезпечення. Отже, наша майбутня пенсія, як нинішніх, так і майбутніх працівників, залежить від нас самих.