Студенти 31 та 32 груп відвідали музей Надії Суровцової

• Дата публікації: 21.02.2014

18 лютого студенти 31 та 32 груп економічного факультету  відвідали меморіальний музей-квартиру Надії Суровцової.   Його було відкрито 30 вересня 2005 року в квартирі, де громадська діячка та письменниця Суровцова Надія Віталіївна мешкала двадцять вісім років. Саме   в цьому приміщенні створено музей рівно через 20 років після її смерті.

Надія Віталіївна Суровцова – уманчанка, жінка-легенда, видатна   громадська діячка, історик-публіцист, письменниця-перекладач, науковець,   жертва політичних репресій.

В музеї створена меморіальна кімната Н. В. Суровцової, де експонуються   речі, які оточували її протягом життя. Основу експозиції складають   фотодокументи, які розповідають про всі етапи життєвого шляху   Н. В. Суровцової: дитячі роки, період навчання в Санкт-Петербурзі, робота   в Міністерстві закордонних справ УНР; період вимушеної еміграції; роки  арешту та заслання; життя і діяльність після повної реабілітації.

Серед експонатів музею-квартири  значне місце займає бібліотека Н. В. Суровцової, яка налічує близько 500 книг,   журналів та брошур, а також її переписка. Велику цікавість викликає зібрання   картин,  яке Н. В. Суровцовій подароване її друзями та знайомими. Серед   картин представлені роботи уманських художників Б. Піаніди, А. Яреська,   Б. Яцюка та роботи самої Н. В. Суровцової.

Студенти були вражені змістовною розповіддю екскурсовода, який   розповів про життя та трудові будні громадської діячки. Всі були задоволені   походом до музею, отримали масу приємних вражень та почерпнули нові   знання.