Інновації в науковому просторі сучасного університету

• Дата публікації: 20.12.2013

image001

18 грудня в актовій залі корпусу № 3 УДПУ відбувся семінар-практикум «Інновації в науковому просторі сучасного університету», на якому зібралися представники всіх 39 кафедр, у тому числі й викладачі чотирьох кафедр економічного факультету.

Відкрила семінар Ярошинська Олена Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи університету, яка розповіла присутнім про інтернет-маркетинг наукових конференцій, індекси та рейтинги наукових журналів, наукометричні показники автора, індекс наукового цитування та технологію глобальної ідентифікації інформаційних ресурсів (DOI), а також норми «безпечної» самоцитованості.

Загоруйко Людмила Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач редакційного відділу університету, розповіла про доступ науковців університету до наукометричної бази даних Scopus, зокрема видавничої продукції компанії «Elsevier», з якою укладено договір про доступ до її інформаційних баз для професорсько-викладацького складу УДПУ.

Григоренко Тетяна Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент, директор Наукової бібліотеки університету, розповіла учасникам семінару про тестовий доступ до повнотекстових баз даних в УДПУ, зокрема таких, як OESDiLibrary, Національний цифровий ресурс Руконт, Електронна бібліотека України, Електронно-бібліотечна система «Лань» та Polpred.com.

Варто відзначити високий рівень підготовки, інформаційну наповнюваність та змістовність доповідей лекторів.

Отже, в нашому університеті створено всі умови, і навіть більше, для всебічного розвитку науковця з будь-якого напряму, а також для допомоги аспірантам та докторантам в написанні дисертацій та опублікування результатів дослідження у наукових журналах з високим імпакт-фактором, які цитуються у найпопулярніших наукометричних базах світу.