Духовні цінності – основа відродження української нації!

• Дата публікації: 13.12.2013

Мистецтво змиває з душі пил буденності (П. Пікассо)

Одним із напрямів розвитку особистості є її духовний розвиток. Він формує естетичний ідеал, вчить людину цінувати і бачити красу не лише навколишнього світу, але й душі. Відродження та оновлення духовності  відбувається шляхом вільного та творчого розгортання системи цінностей, має національне культурне коріння, відповідає потребам сучасності, конкретного суспільства й особистості.

Так, 12 грудня студенти І курсу економічного факультету мали змогу доторкнутись душею до  творів образотворчого та пластичного мистецтва, що зібрані в Уманській картинній галереї.

Філія Уманського районного краєзнавчого музею – картинна галерея має значну просвітницьку місію і є одним з провідних культурних центрів Умані, розташована у  приміщенні римо-католицького костелу – пам’ятці архітектури ХІХ століття і функціонує з 1934 року.

Фондова колекція Художнього музею нараховує більш як 5 тисяч одиниць збереження. Серед живописних творів велику цінність мають роботи західноєвропейських художників ХІХ початку ХХ ст. : Д.Беццуолі, Ж.Б.Грьоза, Я.Сімона, Р.Крижанівського, А.Буша, К.Мардзевича, І.Соколова, С.Рейха, зберігаються роботи українських художників ХХ ст. : І.Їжакевича, М.Глущенка, В.Литвиненка, К.Трохименка, І.Чернявського, Г.Петрашевич, є унікальні роботи скульптур італійського  та польського скульпторів А.Канови і К.Годебського.

Серед експонатів у картинній галереї демонструвалась фондова колекція з творів європейських художників: картини Строцці, Я.Матейка, Х.Рібейри, офорти Рембрандта, а також колекція порцеляни, меблів, скульптурні роботи відомих європейських майстрів.

Досить цікавою виявилась виставка пейзажів міста Умані та портретні картини художника Школенка М.В, які поєднують в собі триєдність цінностей Істини, Добра, Краси!

Знайомство з прекрасним дозволяє всім відвідувачам картинної галереї збагачувати власну систему духовних цінностей, допомагає глибше пізнавати себе та формує духовно-емоційне відношення до світу!

Студенти економічного факультету висловлюють щиру подяку працівникам Уманської картинної галереї за змістовну пізнавальну екскурсію та бажають міцного здоров’я, невтомної енергії, вдачі й здобутків у благородній справі відродження духовності нації!