Андріївські вечорниці

Я на тебе льон сію

І запаскою волочу,

Бо я заміж хочу!»

12 грудня за давніми українськими традиціями родина студентів економічного факультету провела Андріївські вечорниці. День Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших і найцікавіших свят. Особливо на нього чекають молоді хлопці, яким у цей день дозволено бешкетувати, та дівчата, які у ніч з 12 на 13 грудня ворожать.

Розпочали свято веселою і запальною піснею «Ой, мій милий вареничків хоче» у виконанні Маленької Яни.

Потім проводились магічні гадання, щоб дізнатись ім’я судженого, з’ясувати чи відбудеться весілля наступного року, достаток, солодке життя чи сльози чекають у майбутньому.

В народі ще це свято називають Калита, тому основною забавою свята було кусання цього обрядового хліба. Не кожному це вдалось з першого разу, але на закінчення Калиту поділили між усіма учасниками вечорниць.

Андріївські вечорниці – це весело і колоритне дійство, а пустощі, жарти, сміх, дозволені цієї ночі, надають святу особливого молодіжного статусу.