Умань – культурна столиця України

• Дата публікації: 14.10.2013

Проектом Закону України «Про місто Умань – історично-культурне надбання України»  визначається спеціальний статус міста Умань як історично-культурного надбання України (культурної столиці України). «місто Умань є духовним, культурним, історичним центром, туристичною перлиною України, місцем розташування національного дендрологічного парку «Софіївка» як визначної пам’ятки світового садово-паркового мистецтва та провідного науково-дослідного природоохоронного і культурного центру». Саме тому студенти 2 курсу запланувли екскурсію до парку.

Парк «Софіївка» був створений польським магнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким як подарунок красуні-дружині, гречанці Софії Вітт-Потоцькій.  Ми вирішили провести екскурсію саме восени, пору року, коли народилась Софія  аби прогулятися вздовж  стигло-золотавих алей парку, поміж скульптур древніх філософів та грецьких богів, що «оселились»  довкола Острова кохання. Під час екскурсії  студенти вкотре прониклися духом вічного та палкого кохання історичної давнини.