Жувальна гумка святкує своє 165 річчя

• Дата публікації: 24.09.2013

23 вересня день народження святкувала жувальна гумка. У цей день в 1848 році американець Джон Куртіс створив ласощі, якими сьогодні себе частують мільйони осіб.

Перша жувальна гумка була своєрідним видом цукерки, не танула і жувалась так, як звичайна карамель. Пізніше в цей виріб стали додавати парафінові ароматизатори. Поступово виробництво розширювалося, але продажі були низькими.

Нове життя ,,жуйка” отримала в 1869 році, завдяки винахіднику Томасу Адамсу, який винайшов і запатентував машину для її автоматичного виробництва, і тоді ж він придумав додавати екстракт солодця для поліпшення смаку гумки.

У СРСР імпортна жувальна гумка була предметом культу серед дітей і підлітків. На початку 1990-х років фантики від ,,жуйок” і особливо ,,вкладиші” були об’єктом колекціонування і предметом азартних ігор серед школярів, студентів.

На фото: Вікторія Хрищенюк, студентка 26 групи