Гранти, конкурси, стажування

 • Дата оновлення: 06.12.2021
    АКАДЕМІЧНИЙ ІНСТИТУТ З АМЕРИКАНІСТИКИ В УНІВЕРСИТЕТІ США
 
 
Дедлайн подачі документів: 10 грудня 2021
 
 
Конкурс для участі в 5-тижневому літньому Інституті з американістики, який проходить в університетах та коледжах США для студентів 1-3 курсів вищих навчальних закладів з різних країн світу і адмініструється Відділом преси, освіти і культури Посольства США. Літній інститут з американістики є академічним семінаром високого рівня, який має на меті вивчення американського Громадянського Суспільства та розвиток лідерських навичок.
 
 
 

Оголошується набір учасників для сімнадцятої Східної зимової школи в Польщі

 

Дедлайн подачі документів – 15 січня 2022 року.

https://udpu.edu.ua/calendar/eventdetail/1370/-/oholoshuietsia-nabir-uchasnykiv-dlia-simnadtsiatoi-skhidnoi-zymovoi-shkoly-v-polshchi

Школа призначена для студентів останнього курсу навчання гуманітарних наук, які не досягли 25 років та які працюють над магістерською або бакалаврською роботою з історії або сучасності Центрально-Східної Європи (історія, політологія, міжнародні відносини, соціологія, культурологія, етнологія, географія, право, економіка).

 

 

Семестрова академічна мобільність в Університеті імені Адама Міцкевича в Ченстохово

 

Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові розпочинає рекрутацію студентів студентів на програму семестрової академічної мобільності у другому семестрі 2021/2022 н. р.

Ознайомитися зі спеціальностями для стажування, які пропонує університет, можна за посиланням: https://www.ujd.edu.pl/uploads/article/zakadka-wykaz-kierunkow-studiow-c3baf16dec.pdf.

Взірці необхідних документів за посиланням: https://www.ujd.edu.pl/uploads/article/zakadka-na-strone-dokumenty-b995efa7c3.pdf

Шановні студенти, для складення списку кандидатів просимо зголошуватися до 30 листопада 2021 р. на електронну пошту відділу міжнародних зв’язків vmz@udpu.edu.ua  Польського культурно-освітнього центру: polskacentr2008@gmail.com.

 

 
 Програма білатеральної академічної мобільності в університеті імені Адама Міцкевича в Познані
 
 
Університет імені Адама Міцкевича в Познані, далі – УАМ, оголосив набір для Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на програму білатеральної академічної мобільності (лютий-липень 2022 р.). Навчання англійською мовою.  Навчання безоплатне, проживання та харчування – власні кошти студента/студентки. 
В УАМ є  напрями підготовки, які відповідають вашій спеціальності в УДПУ.  Учасник програми має можливість довільно обрати навчальні курси, в тому числі з різних факультетів.
Натомість, нагадуємо, що пандемія може вплинути на організацію та реалізацію обміну, і тому Ви повинні бути готові до змін (можливе навчання online).
УВАГА! До 30 листопада 2021 р. надіслати на електронну адресу (polskacentr2008@gmail.com): заявку (прізвище та ім’я), вказати курс і факультет, свої телефон та електронну пошту, а також документи: скани закордонного паспорта та сертифіката, що засвідчує рівень знання англійської мови (рівень В2). За відсутності сертифіката , то може бути підтвердження від вашого координатора про рівень володіння вами іноземної мови (для студентів, що вивчають англійську мову). Довідка – англійською мовою.
 
Додаємо інформацію Університету імені Адама Міцкевича з посиланнями на ресурси.
Dear Partner University,
Would like to remind, that Your Students are warmly Welcome to Adam Mickiewicz University, Poznań, Poland in Spring 2022!
We plan to make face-to-face (offline) lessons.
Students need to register and make an online application, which will be open: October 15 – December 15.
The online application system for nominees: https://usosirk.amu.edu.pl/en-gb/ (choosing “Registration for short-term studies” and “Exchange Student”);
AMU Welcome Message: https://youtu.be/TY_e3rjQjQI?t=10  
AMU International Facebook: https://www.facebook.com/AMUPoznanENG
Instructions for how to register for nominees: https://usosirk.amu.edu.pl/en-gb/home/DWZ-2021/
Required documents to prepare:
– Application Form (download after registration);
– Transcript of Records from Home University;
– Language Certificate proving at least a B2 level of English or confirmation from applicant’s Home University;
– Scan of a passport;
– Photo for student ID.
Future courses offer is available at https://amupie.e-msi.pl/  
In case of foreign philology, please pay attention to the offer of the Faculty of Educational studies but also please contact the coordinators from both Faculty of Modern Languages and Literature and the Faculty of English to check the offer.
The list of our faculty coordinators You can find here: https://erasmus.amu.edu.pl/en/contact/faculty-coordinators  
Students are free to choose lessons they want on few Faculties.
Please find some general information about our University in the attachment.
Films about AMU:
1. Adam Mickiewicz University in Poznań (General information in English): https://youtu.be/_iRyWtqH9h8  
2. Virtual Walk around AMU (University presentation in Polish and English): https://youtu.be/UaDp4xQS19g  
3. Adam Mickiewicz University, Poznań – the academic year 2019/2020: https://youtu.be/eKltKSEr8Ug  
 
II semester (Spring) terms: February 24 – July 4:
Didactic period: February 24 – June 20
Examination session: June 21 – July 4.
 

Стажування в Ченстохові

Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові розпочинає рекрутацію студентів на трьохмісячне стажування в зимовому семестрі 2021-2022 н. р.

Ознайомитися зі спеціальностями для стажування, які пропонує університет, можна за посиланням: https://www.ujd.edu.pl/uploads/article/zakadka-wykaz-kierunkow-studiow-c3baf16dec.pdf

Взірці необхідних документів за посиланням: https://www.ujd.edu.pl/uploads/article/zakadka-na-strone-dokumenty-b995efa7c3.pdf

Шановні студенти, для складення списку кандидатів просимо зголошуватися до 14 червня 2021 р. на електронну пошту Польського культурно-освітнього центру: polskacentr2008@gmail.com

 


               

    Оголошується набір на навчання за програмою обміну у Поморській  Академії

Поморська Академія у Слупську розпочинає рекрутацію студентів за програмою обміну на навчання в І семестрі 2021-2022 н. р.

Керівництво академії повідомляє, що в зв’язку з пандемією COVID-19 заняття на спеціальностях, які не вимагають проведення практичних та лабораторних занять, будуть проводитися виключно дистанційно. Студенти можуть навчатися  і здавати сесію дистанційно, перебуваючи в Україні.

Ознайомитися зі спеціальностями, які пропонує академія, можна за посиланням: https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/oferta/Studia-1-stopnia.

Шановні студенти, для складення списку кандидатів проханняя зголошуватися до 14 червня на електронну пошту заступника директора інституту з міжнародного співробітництва: irina_kurul@ukr.net

 


Німецькі стипендії DAAD

Міжнародний офіс за фінансування німецької служби “STIBET”, що відповідає за реалізацію академічних обмінів DAAD, призначає 3-4-місячні стипендії іноземним студентам та кандидатам в доктори, які бажають закінчити навчання/докторську ступінь впродовж наступних двох років.

Кінцевий термін подання заявки: 10 червня 2021 року.

Вимоги:

 • іноземні студенти та кандидати в доктори, які збираються успішно закінчити навчання протягом наступних двох років;
 • дозвіл на проживання для навчальних цілей або для здобуття ступеня доктора наук (відповідно до розділу 16 Закону про проживання в Німеччині – AufenthG);
 • щомісячний дохід протягом стипендіального періоду –  до 450 євро;
 • хороша успішність; перевагою є волонтерська робота в університеті або за його межами.

Фінансування:

Стипендії – до 400 євро на місяць,  призначаються на 3-4 місяці.

Якщо стипендіат матиме один або кілька підробітків, з доходом  450 євро без сплати ПДВ на місяць, його стипендія за відповідний місяць буде зменшена на відповідну різницю, згідно з вимогами DAAD.

Критерії відбору:

 • навчальні здобутки: довідка з оцінками / середнім балом (для студентів) або короткий рекомендаційний лист від наукового керівника (для кандидатів в доктори);
 • фінансова потреба;
 • очікуване завершення навчання – 2 роки (короткий рекомендаційний лист);
 • мотиваційний лист;
 • рекомендаційний лист;
 • бажання працювати на волонтерських засадах.

  Для отримання стипендії кандидати повинні подати заявку на участь.  

Заявка та необхідні документи:

Подача заявки складається з трьох етапів. Зверніть увагу, що всі необхідні кроки повинні бути виконані до кінцевого терміну подання заявки.

Крок 1: Інтернет-заявка.

Заповніть форму онлайн-заявки 

Крок 2: Завантажте документи в хмарне сховище університету.

Перш ніж завантажувати документи в хмарне сховище університету, об’єднайте документи в один PDF файл. Назва файлу має бути наступною: STIBET_lastname_firstname.pdf

Потрібні такі документи:

 • заповнена заявка (pdf);
 • мотиваційний лист;
 • біографія (CV);
 • виписка оцінок (для студентів) або лист про прийняття від докторської комісії (для кандидатів в доктори);
 • свідоцтво про зарахування;
 • копія свідоцтва на проживання;
 • копія реєстрації дипломної роботи в екзаменаційному бюро (для студентів, за наявності) або лист прийняття від докторської комісії (для кандидатів в доктори);
 • за наявності: доказ волонтерської роботи (коротке підтвердження обсягу та тривалості);
 • за умови шлюбу: інформація про загальний дохід родини з доказами, якщо такі є.

Завантажте всі документи в хмарне сховище університету.

Крок 3:  Рекомендаційний лист від керівника

Для того, щоб заповнити заявку, потрібен рекомендаційний лист від керівника наукової роботи, доктора наук або від викладача навчальної програми. 

Рекомендаційний лист надіслати електронною поштою на адресу: welcome@uol.de , з відповідями  на такі запитання:

 • Як би Ви оцінили результати дослідження заявника на сьогоднішній день?
 • Коли заявник збирається закінчити навчання / докторську ступінь і яких результатів Ви очікуєте від заявника?
 • Як би Ви описали особисті/професійні якості заявника?

Участь у стипендійних програмах для Полонії імені генерала Владислава Андерса та Стефана Банаха

Польське національне агентство академічних обмінів (NAWA) оголосила прийом заявок для іноземних студентів на участь у стипендійних програмах для Полонії імені генерала Владислава Андерса та Стефана Банаха.

Стипендіальна програма для Полонії ім. генерала Владислава Андерса призначена для іноземців, які мають польське походження і є громадянами наступних країн: Білорусь,Україна, Болгарія, Чехія, Хорватія, Македонія, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Албанія, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан,  Росія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, а також країн Південної Америки і Африки, які:

 • у випадку навчання на бакалавраті або в п’ятирічній магістратурі – здали іспити закінчення повної середньої освіти не пізніше ніж два роки тому,
 • у випадку навчання на магістратурі – закінчили ступінь бакалавра не пізніше ніж два роки тому.

Стипендіальна програма для Полонії ім. генерала Владислава Андерса – навчання для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр, магістр, п’ятирічна магістерська програмаПрограма дає можливість особам з польським походженням і власникам Карти Поляка навчатися у вищих навчальних закладах Польщі, покращити знання польської мови і вдосконалити рівень кваліфікації в польськомовному середовищі. Програма надає можливість отримати вищу освіту польською мовою в університетах, підвідомчих Міністерству науки та вищої освіти Польщі (за винятком філологічних напрямків, окрім польської філології), Міністерству здоров’я (медичні напрямки), Міністерству культури та національної спадщини (художні напрямки). Програма надає можливість отримувати щомісячну стипендію Національного агентства академічних обмінів, що покриває кошти проживання у Польщі в розмірі до 1500 злотих (близько 350 євро). Заявки на отримання стипендії потрібно подавати польською мовою в електронній системі NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login yперіод з 16.01.2020 р. до 16.03.2020 р. до 15:00 години. Детальну інформацію стосовно програми, умов і правил участі можна знайти за посиланням:

https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-im-gen-andersa/studia-i-stopnia/ogloszenie

https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-im-gen-andersa/studia-ii-stopnia/ogloszenie

Стипендіальна програма ім. Стефана Банаха, реалізована в рамах польської допомоги для розвитку, розрахована на іноземних студентів з країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна), а також з країн Центральної Азії (Казахстан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан, Таджикістан) і має на меті сприяти соціально-економічному розвитку вищезазначених країн.

Стипендіальна програма імені Стефана Банаха –  навчання для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня – магістр. Програма ім. Стефана Банаха дає можливість навчатися на магістратурі в університетах, підвідомчих Міністерству науки та вищої освіти Польщі в галузі точних, природничих, технічних, сільськогосподарських, лісничих та ветеринарних наук. На дану стипендіальну програму можуть подавати документи громадяни країн Центральної Азії та Східного Партнерства, які:

 • є студентами останнього року бакалаврату в галузі точних, природничих, технічних, сільськогосподарських, лісничих та ветеринарних наук;
 • закінчили бакалаврат із зазначених вище напрямків не пізніше 2015/16 академічного року, а також володіють польською мовою на рівні не нижчим ніж B1;

Програма надає можливість отримувати щомісячну стипендію Національного агентства академічних обмінів, що покриває кошти проживання у Польщі в розмірі 1500 злотих (близько 350 євро). Заявки на отримання стипендії потрібно подавати польською мовою в електронній системі NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login y період з 03.02.2020 р. до 16.03.2020 р. до 15:00 години. Детальну інформацію стосовно програми, умов і правил участі можна знайти за посиланням:

https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-stypendialny-im-stefana-banacha/ogloszenie

 


Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науковій міждисциплінарній конференці докторантів (аспірантів)

Міжнародна докторантська (аспірантська) міждисциплінарна наукова конференція «Нові методології в науці.

Як молоді дослідники розуміють міждисциплінарність?»

Дедлайн: 20 травня 2021 р.

о 9:00-12:30 (CET) 10:00-13:30 (EET)

Платформа ZOOM

Захід є спільною ініціативою польських та українських докторантів, які представляють Лабораторію міждисциплінарних індивідуальних гуманітарних студій Університету імені Адама Міцкевича у Познані, Польський культурно-освітній центр Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Польський культурно-освітній центр Київського університету імені Бориса Грінченка, Навчально-науковий центр «Польські студії» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Українську асоціацію дослідників освіти.

Метою конференції є встановлення міжвузівського діалогу між докторантами, які представляють академічні центри у Польщі та Україні. У дискусії щодо використання нових методологій у сучасних дослідженнях молоді науковці спробують спільно визначити своє розуміння міждисциплінарності.

Мови конференції: польська, українська, англійська та російська.

Координатори:

Антон Терещук – координатор (Умань), zart091@gmail.com

+380988519600

Богдан Безпалько – координатор (Київ), b.bezpalko.asp@kubg.edu.ua

+38097533189

Володимир Баров – координатор (Ніжин): v_barov@ukr.net; +380969178445

Ернест Пемпера – координатор (Познань): ernest.pempera@gmail.com; +48504596863

Реєстрація:

https://docs.google.com/…/1X6iFJw9ouN18TipyBXqadPK…/edit

https://docs.google.com/…/1Mz63yEISlMfE518VLTFGgmX…/edit


Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній міждисциплінарній студентській науковій конференції!

Міжнародна студентська міждисциплінарна наукова конференція «Межі пізнання. Молодь в науці ХХІ століття»

Дата: 17 травня 2021 року

о 9:00-12:30 (CET) 10:00-13:30 (EET)

Платформа ZOOM

Захід є спільною ініціативою польських та українських студентів, які представляють Лабораторію міждисциплінарних індивідуальних гуманітарних студій Університету імені Адама Міцкевича у Познані, Польський культурно-освітній центр Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Польський культурно-освітній центр Київського університету імені Бориса Грінченка, Навчально-науковий центр «Польські студії» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. До організації долучилася також і Українська асоціація дослідників освіти.

Метою конференції є встановлення польсько-українського міжвузівського діалогу, орієнтованого на наукову діяльність студентів, напрямки сучасних досліджень та перспективи їх розвитку, а також обговорення значення молодих дослідників у структурах наукових установ.

Організована конференція є формою вираження актуальності міждисциплінарних досліджень, які реалізуються у студентських групах, організованих навколо конкретних дослідницьких проєктів. Спільний захід буде спробою студентів вирішити проблему визначення і розширення меж сучасної науки.

Мови конференції: польська, українська, англійська та російська.

Єкатерiна Блахнєрек – координатор (Познань): ekabla@st.amu.edu.pl; +48793130423

Антон Терещук – координатор (м. Умань), zart091@gmail.com, +380988519600

Марія Гайсенюк – координаторка (м. Київ), mohaiseniuk.iff20@kubg.edu.ua, +380956520659

Катерина Гуторка – координаторка (м. Ніжин), kategutorka@gmail.com, +380971733304

Реєстраційна форма:

https://docs.google.com/…/1p2wDxMO2m8qglWD9Pi96sLI…/edit

https://docs.google.com/…/1OiK-GNr6vzSy_SSK…/edit


Форум Ейнштейна та Фонд Даймлера і Бенца пропонують стипендію для видатних молодих мислителів, які бажають створити новий проєкт в галузі, відмінній від попередніх досліджень.

Мета стипендії – підтримка тих, хто окрім роботи за основною спеціальністю, відкритий для інших міждисциплінарних підходів – за прикладом Альберта Ейнштейна.

Стипендія включає 5-6-місячне проживання у садовому котеджі приватного літнього будинку Ейнштейна в м. Капут (Бранденбург), недалеко від університетів та академічних установ Потсдама та Берліна. 

Стипендія: 10 000 євро з відшкодуванням витрат на проїзд.

У зв’язку з епідемією COVID-19 цьогорічні апліканти не зможуть взяти участь у стипендіальній програмі 2021. Тому наступна стипендія буде призначена на 2022 рік. Усі заявки, подані раніше, будуть розглянуті в наступному турі відбору. 

Новий кінцевий термін подання заявки – 15 травня 2021 р. 

Вимоги до аплікантів:

 • кандидати мають бути молодшими 35 років;
 • мати вищу освіту в галузі гуманітарних, соціальних або природничих наук. 

Документи для оформлення заявки на участь:

 • резюме;
 • план проєкту на дві сторінки;
 • два рекомендаційні листи. 

Всі документи повинні бути надіслані до 15 травня 2021 року.

Наприкінці програми стипендіат повинен представити свій проєкт на публічній лекції Ейнштейнівського форуму та для Фонду Даймлера та Бенца. Стипендія Ейнштейна не призначена для претендентів, які бажають закінчити академічне навчання, яке вони вже розпочали.

Кандидати в своїй заявці повинні продемонструвати якість, оригінальність та доцільність запропонованого проєкту, а також інтелектуальний розвиток. Немає значення, чи аплікант тільки почав працювати, чи вже має посаду доктора наук. Запропонований проєкт може бути незавершеним під час стипендіальної програми, що може стати початком більш тривалого проєкту.

Зверніть увагу, що стипендії не надаватимуться для дисертаційних досліджень. Майбутній проєкт повинен повністю відрізнятися за змістом, напрямом і формою від попередньої роботи заявника.

Заявки слід надсилати електронною поштою на адресу: fellowship@einsteinforum.de

Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: www.einsteinforum.de/fellowship. або зверніться у відділ міжнародних зв’язків.


Стань учасником ХХХІ Східної літньої школи Варшавського університету

Оголошено набір для учасників ХХХІ Східної літньої школи Варшавського університету 1-21 липня 2021 р.

Дедлайн подання/прийому документів: 20 травня 2021 р.

Детальніше: https://studium.uw.edu.pl/…/nabor-do-wschodniej-szkoly…/


Відкрито набір заявок на наступний випуск Програми Anders NAWA

Запрошуємо молодь, зацікавлену взяти участь у стипендіальній програмі, щоб отримати перший ступінь, другий ступінь або однорідні магістри в польських університетах.

Деталі вакансії, яка працюватиме до 18 травня 2021 року на сайті https://nawa.gov.pl/…/nabor-wnioskow-do-programu-anders…


Оголошено початок третьої щорічної програми «The Ulam Programme»

Третя щорічна програма Ulam NAWA. Конкурс заявок відкрито з 25 березня по 15 червня 2021 року. Матеріали збиратимуться через електронну систему NAWA за адресою www.nawa.gov.pl

Метою програми є посилення інтернаціоналізації польських інститутів науки та вищої освіти. Програма дозволить як визнаним, так і перспективним науковцям, які мають принаймні докторський ступінь, відвідати Польщу з метою посилення наукового потенціалу польських організацій та участі в їх науковій діяльності, насамперед дослідницьких проєктах та дидактиці. Програма дозволить запросити вчених та представників усіх галузей науки незалежно від їх віку, включаючи польських вчених, які постійно працюють за кордоном (вони можуть складати максимум 10% співробітників у конкурсі). 

Вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути матимуть можливість запросити до Польщі спеціалістів з їх пріоритетних напрямків – вони внесуть вагомий внесок у дослідження, що проводяться даною установою, посилять дидактику або підтримують установу у поданні заявок на отримання престижних грантів. Візити іноземних учених повинні розпочатися в межах 1 січня 2022 року та 1 жовтня 2022 року. Бюджет програми складає 9 мільйонів злотих.

Діяльність, яка повинна проводитися під час стипендії, може включати:

 • проведення дослідницьких та / або дослідно-конструкторських робіт;
 • докторантура;
 • отримання матеріалів для наукової роботи чи публікації.

На додаток до вищезазначених заходів, візит може також включати проведення дидактичних занять у приймаючій установі.

Візити в рамках проєкту можуть тривати від 6 до 24 місяців. Програма забезпечує фінансування стипендії, яка покриває допомогу на проживання стипендіату в розмірі 10 000 злотих на місяць, разом з допомогою на мобільність (переліт/приїзд до країни та трансфер до приймаючого університету).

Посилання на реєстрацію: https://programs.nawa.gov.pl/login 

Детальна інформація для аплікантів:

Магдалена Ковальчик, кафедра програм для вчених

magdalena.kowalczyk@nawa.gov.pl

+48 22 390 35 72


Оголошено початок четвертої щорічної програми «Bekker NAWA»

Конкурс заявок відкритий з 25 березня по 25 травня 2021 року. Матеріали збиратимуться через електронну систему NAWA за адресою www.nawa.gov.pl

Новинкою цьогорічного видання є те, що  аспіранти також можуть претендувати на стипендію. 

Дослідницькі візити  розпочнуться з 1 березня 2022 р. і триватимуть від 3 до 24 місяців. Програма пропонує вченим на початку їхньої кар’єри можливість отримати цінні постдокторські стипендії, а аспірантам – закінчити освітню програму. За програмою “Bekker NAWA” бенефіціар отримує стипендію, що покриває витрати на прожиття, пов’язані з перебуванням в іноземній приймаючій установі, а також разом з допомогою на мобільність (переліт/приїзд до країни та трансфер до приймаючого університету). 

Бюджет програми: 28 мільйонів злотих.

Мета програми: підтримка міжнародної мобільності аспірантів, науковців та академіків для вдосконалення наукової компетентності, дозволяючи їм проводити свої дослідження у відомих зарубіжних установах з усього світу.

Програма відкрита для аспірантів та науковців, що представляють усі галузі та дисципліни наук, а також мистецькі дисципліни. Також немає обмежень щодо країн-учасниць.

Дослідницькі стипендії дозволять вченим залишатися у визнаних науково-дослідних центрах та реалізовувати проєкти разом із видатними закордонними вченими та науковими колективами, а також встановлювати довгострокові стосунки з ними. Для молодих вчених “Програма Беккера” стане також можливістю для отримання пост-докторантських стипендій, тоді як для аспірантів вона може бути частиною їхньої освіти.

Програма передбачає фінансування витрат на проживання стипендіатів, пов’язаних із перебуванням в іноземному Центрі прийому, а також надбавки на мобільність. Сума фінансування може бути збільшена, якщо чоловік / дружина грантоотримувача та його неповнолітні діти беруть участь у поїздці. Це також стосується помічника стипендіата з важкою або середньою інвалідністю.

Посилання на реєстрацію: https://programs.nawa.gov.pl/login 

Для більш детальної інформації звертайтесь:

Агнешка Хміль, відділ програми для вчених

agnieszka.chmiel@nawa.gov.pl

+48 22 390 35 55


Fulbright Visiting Scholar Program

Початок: 26 квіт. 2021, 8:00

Закінчення: 15 жовт. 2021, 23:59

Нагадуємо, що триває прийом заявок для участі в черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Кваліфікаційні вимоги

У конкурсі можуть брати участь:

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. 

Загальні вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 • рівень знання англійської мови достатній для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

 • щомісячна стипендія;
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Дедлайн подачі заявок: 15 жовтня 2021 р.

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного добору звертатися до відділу міжнародних зв’язків.

Щопонеділка, 15.00-16.00, на платформі ZOOM проводяться онлайн консультації для аплікантів Visiting Scholar Program. 

Зареєструватися можна за адресою, вказаною нижче.

Інформація про доступ до зустрічі буде надіслана на вказану аплікантом адресу за годину до початку її проведення. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf867ldkXE_9oFl5Kx3et0ZSQ6hndBeNuX7rSPka2OJt771Hw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Реєстрація на онлайн консультацію


Запрошуємо Вас взяти участь у IV Міжнародній науковій конференції

KOMUNIKAT WSTĘPNY

 1. Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Bezpieczeństwo, zarządzanie, medycyna i kultura fizyczna” o charakterze interdyscyplinarnym, naukowym i praktycznym, zaplanowana na 15 kwietnia 2021 r., powinna zapewnić specjalistom z różnych obszarów i dyscyplin nauki, kierunków i specjalności dydaktycznych wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa w zakresie międzynarodowym, narodowym i lokalnym, zarządzania i jakości, medycyny i kultury fizycznej, w tym stanach szczególnych, wykrywania zagrożeń
  oraz zapobiegania, przygotowania, reagowania i odbudowy zasobów po zdarzeniach niekorzystnych.

Organizatorzy konferencji:

 • Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, https://www.ews.edu.pl/
 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, http://www.awf.gda.pl/
 • Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie, https://usz.edu.pl/
 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, https://www.uniwersytetradom.pl/
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, http://www.wsosp.pl/index.php/pl/
 • Akademia Pomorska w Słupsku, https://www.apsl.edu.pl/
 • Białoruski Uniwersytet Państwowy (Беларускі Дзяржаўны Універсітэт), https://bsu.by/be/
 • Grodzieński Uniwersytet Państwowy im. Janki Kupały (Гродненский государственный университет имени Янки Kyпaлы) w Grodnie https://www.grsu.by/
 • Umański Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини) w Humaniu, https://udpu.edu.ua/
 • IT STEP University we Lwowie, https://high.itstep.org/
 • Lwowski Państwowy Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності) we Lwowie, https://www.ldubgd.edu.ua/
 • Połocki Państwowy Uniwersytet (Полоцкий Государственный Университет) w Połocku, https://www.psu.by/Komitet honorowy, rektorzy uczelni – organizatorów:
  • dr Jacek Dembiński
  • dr hab. Paweł Cięszczyk
  • dr hab. Edward Włodarczyk
  • dr hab. Sławomir Bukowski
  • bryg. pil. dr Piotr Krawczyk
  • dr hab. inż. Zbigniew Osadowski
  • dr hab. Andrzej Korol
  • dr hab. Irina Kiturka
  • dr hab. Aleksander Bezludnyy
  • dr hab. Viktor Voloshyn
  • dr hab. Myroslav Kowal
  • dr hab. Dmitriy Lazovskiy

  Komitet naukowy:

–      Chubina Tatiana prof. dr hab.

–      Dutkowska Natalia dr

–      Feltynowski Mariusz dr

–      Gad Katarzyna dr

–      Gartowski Tomasz dr

–      Grabowska Lepczak Izabella bryg. dr

–      Gromek Paweł prof. dr hab.

–      Hać Ryszard gen. bryg. (r) pil. dr inż. prof.

–      Hołyst Brunon, prof. dr hab.

–      Jakubczak Ryszard prof. dr hab.

–      Jakubczak Weronika prof. dr hab.

–      Jałoszyński Kuba prof. dr hab.

–      Janas Beata dr prof. PAN

–      Janik Krzysztof dr

–      Kalisz Zdzisława dr

–      Kisilowski Marek dr hab. inż. doc.

–      Koszczyc Tadeusz prof. dr hab.

–      Krzyszkowski Andrzej prof. dr hab. inż.

–      Majder Łopatka Małgorzata dr inż.

–      Makar Piotr dr

–      Marciniuk Andrzej płk (r) dr

–      Mikołajczyk Zbigniew prof. dr hab.

–      Miller Piotr prof. dr hab. inż.

–      Menshykowa Olha dr

–      Nazaruk Bazyli prof. dr hab.

–      Ostrowski Andrzej prof. dr hab.

–      Pater Dariusz ks. prof. dr hab.

 

–      Piec Barbara kpt. dr

–      Piec Robert bryg. dr inż.

–      Peleshko Dmytro prof. dr hab.

–      Pęczak-Graczyk Alicja dr

–      Popowycz Vasyl doc. dr hab.

–      Przyjemski Władysław płk rez. dr

–      Przybylski Stanisław prof. dr hab.

–      Rak Taras prof. dr hab.

–      Rurak Adam płk (r) dr inż.

–      Salamonowicz Zdzisław bryg. dr inż.

–      Sikora Mariusz dr

–      Skalski Dariusz dr hab., wiceprzewodniczący

–      Skomra Witold dr

–      Stanula Arkadiusz prof. dr hab.

–      Stawicki Roman dr hab.

–      Szweda Edmund prof. dr hab.

–      Ślusarski Janusz ppłk (r) dr hab. prof. LAW

–      Telak Jerzy dr hab. prof. ndzw., przewodniczący

–      Telak Oksana dr, wiceprzewodniczący

–      Tukendorf Czesława prof. dr

–      Wiesner Wojciech prof. dr hab.

–      Wilk Sławomir prof. dr

–      Wochyński Zbigniew płk (r) dr hab. prof. LAW

–      Zabolotna Oksana prof. dr hab.

–      Zalewski Tomasz dr

–      Zieliński Ewa dr hab., wiceprzewodniczący

–      Ziemczonok Józef dr

–      Zubrzycki Waldemar prof. dr hab.

 • Komitet organizacyjny:
  • dr S. Wilk, przewodniczący
  • dr O. Telak, wiceprzewodniczący
  • mgr Agnieszka Modzelewska, wiceprzewodniczący
  • mgr Wojciech Modzelewski, sekretarz
  • mgr inż. Emil Ratter
  • mgr Grzegorz Cisek
  • mgr Bernard Motylewski
  • mgr Maciej Zieliński
  • mgr Paulina Kreft

   

  Uczestnicy konferencji będą poszukiwać rozwiązań doskonalących procesy związane
  z bezpieczeństwem i zarządzaniem na lądzie, obszarach wodnych i w przestrzeni powietrznej oraz medycyną z udzielaniem pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy i pomocy medycznej, a także kulturą fizyczną, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących motoryki ratowników i sportowców.

  Celem konferencji będzie zreferowanie lub zaprezentowanie wyników pracy naukowej i jej efektów
  w formie wniosków oraz wymiana informacji i poglądów, a także analiza metod, technik i narzędzi badawczych oraz określanie interdyscyplinarnych problemów z poszukiwaniem rozwiązań doskonalących stany i procesy związane z bezpieczeństwem, zarządzaniem, medycyną i kulturą fizyczną.

  Podmiotami konferencji powinni być przede wszystkim pracownicy naukowi (badawczy), naukowo-dydaktyczni i dydaktyczni oraz doktoranci i studenci zagranicznych i polskich uczelni, a także funkcjonariusze służb publicznych oraz pracownicy administracji publicznej, przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych.

   

  Partnerzy konferencji:

  • Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, https://www.lwopr.pl/
  • Schiller POLAND Sp. z o.o., https://www.schiller.ch/pl/pl
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Ratex”, http://www.ratex.com.pl/
  • Kevisport, https://kevisport.pl/
  • Rada Naukowa Słupskiego WOPR, http://www.wopr.slupsk.pl/pl
  • Polskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, https://pkoc.udpu.edu.ua/
  • Towarzystwo Naukowe „Bezpieczeństwo i Ratownictwo” w Warszawie

  W zawiązku z konferencją planuje się wydanie kolejnych tomów monografii naukowych pt. „Bezpieczeństwo, zarządzanie, zdrowie i ratownictwo. Wybrane zagadnienia”.

  Następną edycję konferencji zaplanowano na 11 kwietnia 2022 r.

  Potencjalni beneficjenci

  • Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Wołodymyra Hnatiuka w Tarnopolu, https://tnpu.edu.ua/en

  професор доктор філософських наук, Буяк Богдан Богданович.

  • Narodowy Uniwersytet Gospodarki Wodnej i Wykorzystania Zasobów Naturalnych w Równem (Національний університет водного господарства та природокористування, НУВГП, Natsionalnyj universytet vodnoho gospodarstva ta pryrodokorystuvannya, NUVGP), https://nuwm.edu.ua/ – ukraińska szkoła wyższa, z nazwą od maja 2004 r. Kształcenie prowadzone jest w różnych specjalnościach na 11 fakultetach. W 1915 r. została założona Kijowska Średnia Rolnicza Szkoła Hydrauliczna (Київське середнє сільськогосподарське гідротехнічне училище). Potem wielokrotnie zmieniał swój status i nazwę, a w 1959 r. został przeniesiony do Równego i zmienił nazwę na Ukraiński Instytut Inżynierów Gospodarki Wodnej (Український інститут інженерів водного господарства). Rektor – професор доктор cільськогосподарськиx наук Віктор Степанович Мошинський.

   

  • Lwowski Państwowy Uniwersytet Kultury Fizycznej (Львівський державний університет фізичної культури, ЛДУФК), www.ldufk.edu.ua – ukraińska sportowa szkoła wyższa we Lwowie r. zał. 1946 r.
   na bazie Lwowskiego Technikum Kultury Fizycznej (Львівський технікум фізичної культури)
   Lwowski Instytut Kultury Fizycznej (Львівський інститут фізичної культури, ЛІФК). Od 1985 r. organizowano studia doktoranckie. Rektor – професор доктор педагогічних наук Приступа Євген Никодимович.

  • Chmielnicki Uniwersytet Narodowy (Хмельницький національний університет, ХНУ), http://www.khnu.km.ua/ – ukraińska szkoła wyższa w Chmielnickim (Ukrainie), największy uniwersytetna Podolu. Kształcenie prowadzone jest w 40 specjalnościach na 7 fakultetach, założony w 1962 r. jako fakultet ogólnotechniczny Ukraińskiego Instytutu Poligraficznego (Загальнотехнічний факультет Українського поліграфічного інституту), a w 1994 r. przekształcony w Technologiczny Uniwersytet Podola (Технологічний університет Поділля). Od 13 września 2004 r. obecna nazwa.

  Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny w Humaniu (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини https://udpu.edu.ua)  jest uczelnią wyższą IV stopnia, akredytowaną z siedzibą w Humaniu (obwód czerkaski). Uczelnia założona została w sierpniu 1930 roku pod nazwą Instytut Wychowania Społecznego (Інститут соціального виховання).

  1967 – Instytut obrał za patrona Pawła Grigoriewicza Tyczynę.
  1998 – Instytut został przekształcony w Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny w Humaniu. W strukturze uczelni znajduje się 11 wydziałów, 1 instytut dydaktyczno-naukowy i 39 katedr. Od 2013 roku Uniwersytet posiada odrębną jednostkę strukturalną – Wyższą Szkołę Kultury i Sztuki w Kaniowie.


Програма академічної мобільності

Університет імені Адама Міцкевича в Познані розпочинає рекрутацію для студентів в рамках білатеральної співпраці (академічної мобільності) на 2021-2022 н. р.

Кількість – 4 особи.

Необхідні документи для підготовки:

– анкета зголошення;

– виписка про навчальні дисципліни з університету, в якому навчається кандидат;

– посвідчення, що підтверджує рівень B2 володіння англійської або польської мови aбо підтвердження від університету заявника;

– скан закордонного паспорта;

– скан міжнародного студентського квитка.

Пропозиція щодо майбутніх курсів доступна на веб-сайті https://amupie.e-msi.pl/

Студенти можуть вибирати:

– всі можливі спеціальності (21 факультет) від точних наук до полоністики та журналістики;

 – 230 предметів на рік англійською мовою (https://amupie.e-msi.pl/);

Більше про двосторонній обмін та кроки: http://international.amu.edu.pl/bilateral-agreements/

Шановні студенти, для координації подання заявок кандидатів просимо до 10 червня 2021 р. зголошуватися на електронну пошту Польського культурно-освітнього центру polskacentr2008@gmail.com 

Фільм про УАМ – «Твоя пригода»: https://youtu.be/2HHknIbL9b8

Віртуальна прогулянка корпусами та аудиторіями УАМ:  https://youtu.be/UaDp4xQS19g

Фільм про місто та УАМ: https://www.youtube.com/watch?v=edHhHowsWqo 

Фільм про УАМ англійською: https://youtu.be/_iRyWtqH9h8  

Університет імені Адама Міцкевича 2019/2020: https://youtu.be/eKltKSEr8Ug


Аспірантура в області економіки, філософії, політології та соціології в Трініті-коледжі (м. Дублін, Ірландія)

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини запрошує на навчання аспірантів в Трініті-коледжі за напрямками:

 • Економіка;
 • Політологія;
 • Філософія;
 • Соціологія.

Стипендією будуть нагороджені кандидати з високим академічним потенціалом.


 

EU Study Days (Єврошкола) в Україні

EU Study Days (Єврошкола) в Україні – це унікальна можливість для студентів поспілкуватися із провідними українськими експертами та фахівцями з ЄС, які прочитають серію лекцій про сучасний Євросоюз і стосунки між ЄС та Україною.

Основна мета заходу – дати студентам нові знання про ЄС та згуртувати освічену молодь, зацікавлену в тематиці Європейського Союзу.

Двадцять четверта сесія Єврошколи відбудеться 19-22 квітня 2018 року в м. Чернігів. Участь в Єврошколі (EU Study Days) є безкоштовною! Для відібраних студентів організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.

Дедлайн для подачі заявки – 2 квітня 2018 року.


 

Стипендія на навчання в магістратурі в Литві

Уманський державний педагогічний університет оголошує набір на повний цикл навчання в магістратурі.

Всім затвердженим кандидатам буде надана  стипендія в розмірі 380 євро/місяць.

Вимоги до кандидатів:

 • Українське громадянство;
 • Кандидат повинен мати ступінь бакалавра;
 • Офіційний лист-підтвердження про зарахування до одного із литовських ЗВО;
 • Гарне знання литовської,  англійської або іншої  мови, якою здійснюється  навчальна  програма (мінімальний  рівень  знання  мови – В2);
 • Кандидати, які вже подавалися на цю програму, не можуть зробити це ще раз;
 • Стипендія не може бути надана студенту, який планує навчатися за програмою академічної мобільності в рідній країні.

Пріоритет буде наданий кандидатам, які планують або вже розпочали свою магістерську програму на литовській мові.

Пріоритет буде наданий українським студентам, які вивчають:

 • Фізичні науки;
 • Технологічні науки;
 • Мистецтво та дизайн.

Дедлайн для подачі заявки – 2 травня 2018 року.


 

Навчання за програмою MEVLANA в Туреччині

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини спільно з Університетом Аланья Аладін Кейкубат (Туреччина) розпочинає програму академічних обмінів для студентів та аспірантів терміном на 1-2 семестри.

Напрямки:

 • Математика;
 • Освіта і психологія;
 • Іноземна філологія;
 • Дошкільне виховання;
 • Початкова освіта;
 • Мистецтво;
 • Спорт;
 • Економіка та туризм.

Розмір стипендії – 900 турецьких лір/місяць.


 

Навчання та стажування у Китайській Народній Республіці

Викладачі, аспіранти та студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини мають змогу пройти навчання та стажування в університетах КНР.

Фактична кількість нових стипендій на 2018-2019 навчальний рік: 76.

Прийом громадян України до вищих навчальних закладів КНР на рівні: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Заявки приймаються в електронному та паперовому форматі.


 

Євровікторина від Представництва ЄС в Україні

Починаючи з 12 січня 2018 року розпочата четверта щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС в Україні. Учасники зможуть перевірити свої знання про Європу, а найуспішніші з них отримають сувеніри від Представництва Європейського Союзу в Україні: флешки, футболки, кепки та багато іншого.

Вікторина проходитиме в 5 етапів з січня по квітень 2018 року. Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 раундів вікторини, зможуть отримати електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізнатися нові вражаючі факти про ЄС.

Пройти Євровікторину можна на сайті www.euroquiz.org.ua.


 

Листопад