Теорія та практика ринкових перетворень: економічний та соціальний контекст

  • Дата публікації: 02.04.2018

30 листопада, за ініціативи Навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти, на базі Уманської міської ради відбувся науково-методичний семінар на тему: «Теорія та практика ринкових перетворень: економічний та соціальний контекст». Захід був присвячений темі реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципами субсидіарності та децентралізації.

Семінар розпочався з виступу міського голови Олександра Цебрія. В ньому він охарактеризував соціально-економічний розвиток міста Умані: проблеми, перспективи, окремо зупинився на основних напрямах змін в рамках децентралізації. Доповідь мера викликала чималу кількість запитань від студентів та викладачів, які стосувались сфери спорту, створення госпітального центру, підтримки молоді тощо.

Доповідь директора інституту економіки та бізнес-освіти, доктора економічних наук, професора Ольги Чирви була присвячена досвіду формування об’єднаних територіальних громад: можливостям та існуючим викликам. У виступі була акцентована увага на перевагах об’єднаних територіальних громад та європейських рецептах їх успішної діяльності.

Фінансове забезпечення ефективного розвитку територіальних громад, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення, були висвітлені у доповіді доцента кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом, кандидата економічних наук Інни Король. Доповідач відзначила, що за підсумками 2016 року сукупні надходження до загального фонду місцевих бюджетів 159 об’єднаних територіальних громад зросли майже у 7 разів, порівняно з індивідуальними надходженнями 2015 року до тих місцевих рад, які увійшли до складу громад. Зазначене свідчить про чималий фінансовий ресурс у розпорядженні останніх для управління розвитком підконтрольних територій.

Проблеми формування механізму залучення прямих інвестицій в економіку регіону та передумови створення сприятливого інвестиційного іміджу були висвітлені в доповіді виконувача обов’язків завідувача кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом, кандидата економічних наук, доцента Наталії Білошкурської. Пропонуючи основні шляхи вирішення існуючих проблем, Наталія Володимирівна розділила поняття інвестиційного клімату та інвестиційного іміджу, а також наголосила, що наше місто має всі сприятливі передумови для створення і одного, й іншого.

Підсумки семінару були підведені заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Уманської міської ради Жанною Лозінською, яка у своєму виступі окреслила перешкоди, що існують наразі для створення об’єднаних територіальних громад, підкресливши необхідність продовження діалогу щодо цієї теми і надалі.

Керівництво навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти висловлює щиру подяку міському голові Олександру Цебрію, його заступнику Жанні Лозінській, а також начальнику відділу у справах сім’ї та молоді Наталії Вдовиченко за сприяння та співпрацю в організації цього актуального науково-методичного семінару. Сподіваємося, що така співпраця міської влади Умані та нашого університету стануть доброю традицією.

Міні галерея


Березень
Травень