18.11.2024 року за ініціативи кафедри економіки та соціально-поведінкових наук Навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти відбувся семінар з актуальної теми «Академічне письмо: практичні кейси», учасниками якого стали здобувачі вищої освіти ступенів бакалавра, магістра та доктора філософії, а також науково-педагогічні працівники кафедр інституту.
Модератор семінару кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Чирва зазначила, що академічне письмо – результат самостійної науково-дослідницької діяльності, утіленої в писемній формі за допомогою системи графічних знаків певної мови, який засвідчує нові шляхи пізнання, розв’язання тієї чи тієї проблеми. Написання академічних текстів для здобувачів вищої освіти зазвичай викликає труднощі, тому виникає потреба у детальному формуванні компетенцій щодо правил їх створення. Відповідальний підхід до публікацій науково-дослідних робіт є запорукою конкурентоспроможності фахівця в професійному середовищі.
Ганна Чирва дала практичні поради та інструкції, які допоможуть ефективно впроваджувати набуті знання в своїй академічній та науковій роботі. Було обговорено поняття академічного плагіату та його види. Студенти мали можливість ознайомитися з методами та правилами цитування при написанні академічних текстів, способами введення цитат у текст, а також отримати важливі навички роботи з науковими базами даних та оформлення списку літератури.
До семінару долучилася завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Яна Коваленко, яка ознайомила з різноманітними науковими базами даних, що стане корисним у подальших наукових дослідженнях та написанні наукових робіт. Одним із важливих аспектів семінару було наголошення на необхідності дотримання стандартів оформлення списку літератури, що допомагає уникнути плагіату та забезпечити належний рівень наукової чесності в академічному середовищі.
Подібні заходи допомагають підготувати здобувачів до успішного виконання наукових досліджень та написання якісних наукових праць. Заходи такого типу не лише підвищують здібності студентів, а й сприяють формуванню критичного мислення та розвитку навичок самостійної роботи, що безумовно стане корисним у подальшій професійній діяльності.
Семінар пройшов у дружній та доброзичливій атмосфері, був цікавим та змістовним, а набуті знання та вміння стануть корисними для його учасників.