Традиція святкування Різдва у різних країнах світу

  • Дата публікації: 03.01.2017

Різдво – це одне з найважливіших державних та релігійних свят більш, ніж у 145 країнах світу. Католики та протестанти відзначають його у ніч з 24 на 25 грудня. В цей святий вечір в католицьких храмах відбуваються урочисті богослужіння, які гуртують людей і сповнюють їх віри в краще майбутнє. Загалом, Різдво вважається сімейним святом. Увечері за пишним столом збирається разом уся родина, а на ранок всі обмінюються подарунками, що чекають цієї урочистої миті під гарно вбраною ялинкою.  Проте, кожна країна має свої особливості щодо святкування Різдва.

 США

В цю ніч у США прийнято дарувати подарунки. Родина збирається за сімейною вечерею, а під розкішною ялинкою вже чекають своїх господарів чудові сюрпризи. Під ялинкою їх збирають протягом усього тижня перед Різдвом. Перед тим як лягати спати, діти залишають для Санта Клауса стакан молока та трохи печива і цукерок, щоб віддячити доброму дідуся за подарунки, які вони розпакують зранку. Мешканці невеликих міст ходять один до одного в гості та співають різдвяні пісні. Канада

У Канаді святкують Різдво схоже, як в Сполучених Штатах Америки. Родина спочатку йде в церкву, щоб послухати різдвяну службу та проникнутись духом Різдва. Після служби багато родин відвідує театральні постановки, де показують казкові різдвяні історії.
Після цього удома накривається пишна вечеря для всієї родини, а діти рано лягають спати, щоб швидше зранку отримати свої подарунки.

 Іспанія

В Іспанії вечір перед Різдвом обов’язково проходить на святковій месі. Проте люди переважно збираються перед службою трохи швидше, щоб потанцювати перед храмом, взявшись за руки. Святкової вечері вдома не накривають, але цілою родиною збираються в улюбленому ресторані, де проводять затишний, веселий та шумний вечір в родинному колі.

 Австрія

Різдво в Австрії – це сімейне свято. Австрійці заздалегідь прикрашають ялинку, проте не іграшками, як ми звикли, а різноманітними солодощами та шоколадом. Всі стараються одягнути своє найкраще вбрання, а двері не закривають цілу ніч, бо чекають будь-якої миті гостей. В цей вечір прийнято ходити в гості без попередження.

 Норвегія

У Норвегії Різдво – це справжнє свято для дітей. Вони з нетерпінням чекають по телебаченню різноманітних святкових випусків для дітей і можуть цілий ранок дивитись мультфільми. Сім’я до Різдва обов’язково відвідує могили своїх померлих родичів, а в переддень свята всі ідуть на святкову службу. Увечері всі збираються за урочистою вечерею, після якої вся родина береться за руки й водить хороводи з піснями навколо ялинки. Після цього, родина в обов’язковому порядку п’є чай з печивом та розпаковують подарунки, що чекають під ялинкою.

Чехія

У Чехії ялинку прикрашають в останню мить – 24 січня. Після цього дарують один одному подарунки і сідають за святковий стіл. Щоб трохи відпочити, після святкової вечері сім’я ворожить на яблуках: яблуко розрізають упоперек. Якщо всередині виходить правильна зірочка, то наступний рік буде вдалим.

 Естонія

А от у Естонії до Різдва готуються заздалегідь. У родині прийнято плести різдвяні вінки з ялинки, сосни або ялиці та прикрашати їх. У Святвечір естонці зазвичай ходять у гості після урочистої служби в церкві, а на Різдво вони збираються за багатим столом усією родиною.

 Болгарія

Ще одна країна, де до Різдва готуються заздалегідь та з нетерпінням чекають цього свята. Жінки печуть хліб, чоловіки традиційно ріжуть порося та готують товсте поліно для святкового вогнища, яке уособлює “Молодого Бога”. У Святвечір він приносить його в дім і запитує усіх присутніх: “Чи славите ви Молодого Бога?”, на що вони обов’язково відповідають: “Славимо, славимо, ласкаво просимо!”.

 Польща

Різдво у Польщі – це свято сім’ї та єдності. Тому у Святвечір вся родина збирається за гарно і багато накритим столом і обмінюються облатками – тонкими прісними коржами, які символізують єдність. За традицією в усіх чотирьох кутках кімнати ставлять снопи хліба, під скатертину кладуть сіно, а на святковий стіл ставлять особливі прибори – в пам’ять про померлих членів родини. За вечерею прийнято згадувати минулий рік і співати колядки.

Міні галерея


Червень
Серпень