Освоєння студентами туристичного маршруту «Канів – Переяслав-Хмельницький»

• Дата публікації: 20.10.2015

15-16 жовтня з метою проведення студентам напряму підготовки «Туризм» виїзних занять з дисципліни «Організація оздоровчо-спортивного туризму» доцентом кафедри технологій та організації туризму і готельно-ресторанної справи Миколайком В. П. організована поїздка по туристичному маршруту «Канів – Переяслав-Хмельницький». Знайомство з маршрутом розпочалося з Канівського природного заповідника, що розташований на правому березі та заплавних островах Дніпра. На схилах глибоких ярів, як на сторінках книги, можна прочитати геологічний літопис краю. Породи залягають вузькими шарами від найдавніших, що утворилися 150 мільйонів років тому, до сучасних.Дніпро, Київська Русь, козацька держава, Тарас Шевченко… Всі ці символи історії України пов’язані з одним із найдревніших міст Східної Європи – Каневом, де на схилах Дніпрових круч впродовж віків творилася історія української нації, де спочило серце Великого Тараса. Головна визначна пам’ятка Канева – це Шевченківська гора, яка вражає своєю величчю. Це місце також називають Чернеча гора або Тарасова. Саме тут, під високим курганом похований син українського народу Тарас Шевченко. Коли студенти піднялися до могили Поета, відкрився приголомшливий вид на дніпровські простори і кожен зрозумів, що ж надихало знаменитого поета.Незабутнє враження на студентів справило відвідування одного з шести великих водосховищ у каскаді на Дніпрі – Канівського.
Далі маршрут пролягав до міста-музею Переяслава-Хмельницького. За одинадцять століть існування цього міста в ньому відбувалися найрізноманітніші події і всі вони більшою чи меншою мірою залишали свій слід. Сьогодні в Переяслав-Хмельницькому існує більше 30 музеїв і відомих історичних пам’ятників. Відвідування музею народної архітектури і побуту – першого скансена (музею під відкритим небом) в Україні подарувало приємні емоції студентам. Це чудовий ансамбль, який складається з п’яти церков, двадцяти сільських будинків, унікальної колекції млинів, рукотворних озер – в цілому 385 пам’яток народної архітектури та побуту різних етапів історії України. Повертались додому натхненні побаченим, сповненими вражень від екскурсії та незабутніх пригод. Якщо і є в Україні місця, куди завжди хочеться повернуться, то цей маршрут, безсумнівно, один із них.