«Перша Світова – війна, що змінила світ»

• Дата публікації: 12.02.2015

«Оглядаючись в минуле – зніми капелюха,

заглядаючи в майбутнє – засукай рукава».

Студентство економічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини завжди залюбки відвідує різноманітні культурні заходи, які проводяться у місті.

Так, 11 і 15 академічні групи разом із кураторами Літовкіною Т.В. і Хлистун О.А. відвідали експозицію «Перша Світова – війна, що змінила світ». У виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» студенти спробували розгадати неймовірні таємниці та загадкові подробиці історичної події.

Тематича виставка складалась з двох частин. Перша частина була присвячена глобальному виміру війни. Війна була тотальною індустріальною катастрофою, що змінила кордони та політичні системи, мала велике значення для культурних та економічних перетворень.

Друга частина торкалася індивідуального досвіду війни, так званої “культури війни”. Студенти переглянули представлені фотографії, які ілюстрували тилові будні війни – побут лазаретів, шпиталів, роботу військових медиків та сестер милосердя. Тут же були розміщені фото «окопних робітників», тварин, які допомогали військовим.

Доповненням до фотоматеріалів та преси стали оригінальні предмети солдатського побуту, макети зброї, нагороди, інші матеріальні свідчення цієї війни.Екскурсанти отримали незабутнє враження від виставки, адже мали можливість відчути весь героїзм і трагізм Першої світової війни в масштабах історії країни.