Як краще скласти сесію? Корисні поради студентам

  • Дата публікації: 30.11.2014

Найближається пора заліків та екзаменів. Сесія – це непростий час навіть для старанних студентів. Що робити, якщо хвилювання на іспиті заважає зосередитися? Як потрапити в розряд тих студентів, які ходять на сесію як на свято? Чи можна перетворити процес підготовки в захоплююче заняття? Пропонуємо 5 золотих правил, які допоможуть сконцентруватися і успішно здати усі іспити та заліки:

I. Потрібно грамотно розподілити сили. Проаналізуйте свій розклад: який іспит складніше, який простіше. Візьміть у однокурсників конспекти пропущених лекцій. Крім того, в процесі підготовки важливо враховувати, що будь-яка людина має свій біологічний ритм. У кожного з нас підйом сил, настрою змінюється спадом. У будь-якому випадку свої біоритми можна і потрібно використовувати на благо: в період підйому сил – вчити, а коли активність йде на спад – повторювати пройдене.

II. Уникайте зубріння. Механічно завчений текст має властивість безповоротно випаровуватися з пам’яті на іспиті. А щоб цього не сталося, знання треба систематизувати. Вивчаючи матеріал з того чи іншого екзаменаційного питання, старайтеся запам’ятати головне. Ця інформація в подальшому буде слугувати своєрідним маячком. Якщо згадали ключовий факт, формулу, дату, то неодмінно згадаєте ще щось з того, що читали з даної теми. До речі, правильно розставити маячки допомагає викладач на консультації, тому пропускати їх не варто.

III. Плануйте відпочинок. Сходіть в кіно, посидьте у кафе з друзями або хоча б прогуляйтеся на свіжому повітрі. Не варто боятися, що згаєте час і щось не встигнете вивчити. Навпаки, після відпочинку працездатність збільшиться.

IV. Харчування повинне бути повноцінним і збалансованим. Не можна відмовлятися від обіду нібито через те, що треба готуватися. Відчуття голоду не допоможе добре засвоїти потрібний матеріал – скоріше навпаки. На час сесії також забудьте про дієти. Адже дієта – стрес для організму, а з іспитами – це подвійне навантаження! Фахівці рекомендують також виключити з меню енергетичні напої. Ефективність їх, може, й висока, але нетривала. Потім неодмінно настане спад сил, з яким буде важко впоратися.

V. Займіться спортом. Під час сесії студенти в основному ведуть сидячий спосіб життя. Однак зробити вранці зарядку або сходити, наприклад, в басейн не завадить. З одного боку, це дозволить зняти напругу, а з іншого (фахівці давно це встановили) – рівень фізичної активності безпосередньо впливає на душевний стан.

Перед іспитом намагайтеся не накручувати себе. Не випитуйте у тих, хто вже здав, як все пройшло, якщо відчуваєте, що починаєте від цього хвилюватися ще більше.

Роботу над екзаменаційним білетом психологи рекомендують починати з питання, яке здається найбільш легким. Накидавши схему відповіді, те ж саме зробіть і з більш складними завданнями. Потім поверніться і доповніть попередню відповідь. Така, на перший погляд, “чехарда” допомагає створити відчуття успіху.

Якщо ви добре знаєте предмет і впевнені у своїх силах, то йдіть відповідати в числі перших. Якщо ж у власних знаннях є серйозні сумніви, то краще всього йти до столу екзаменатора серед останніх. Адже, як правило, останніми здають погані студенти, і ваша відповідь, навіть не така впевнена, як вам би того хотілося, після двійок і трійок буде виглядати досить солідно.

Намагайтеся дати відповідь на запитання в достатньому обсязі, але завжди щось трохи недоговоріть. Якщо викладач запитає ще щось, то ви можете видати йому решту інформації з цього питання.

Ніколи не сперечайтеся з екзаменатором! Якщо ви незадоволені своїм результатом і не хочете трійку або четвірку, то просіть екзаменатора, щоб поставив двійку або зазначив вам неявку. Але у випадку двійки, ви втрачаєте право на отримання стипендії протягом наступного семестру. Пам’ятайте: перездавати можна тільки з двійки. Перездачі з трійки і четвірки дозволяються тільки на випускному курсі – для червоного диплому.

Є ще одна проста порада, як зменшити психологічне навантаження під час сесії: не живіть одними іспитами, живіть тим, що буде після, тобто канікулами! Будуйте плани, призначайте зустрічі з друзями. А ще краще – думайте, як прийдете на навчання після канікул, бадьорі, активні, з новими враженнями і досвідом, сповнені наснаги і нових сил. Успіхів вам, дорогі студенти!

Міні галерея


Червень
Серпень