30 вересня Всеукраїнський день бібліотек

• Дата публікації: 30.09.2014

«Бібліотеки — магазини людських фантазій»

П. Ніколь

Щорічно 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Робота сучасної бібліотеки істотно відрізняється від її давніх прототипів. Так, перші бібліотеки на території України з’явилися ще з прийняттям християнства у 988 році. Зазвичай вони працювали переважно при церквах або монастирях. Вважається, що найбагатшою серед них була бібліотека при Софії Київській. Її засновником був князь Ярослав Мудрий. Ця грандіозна пам’ятка культури налічувала майже тисячу рукописних томів, однак до нас дійшли лише одиниці, оскільки бібліотеку багаторазово намагалися спалити монголо-татари.

Студенти економічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є постійними користувачами університетської бібліотеки. Таким чином вони поповнюють свій багаж знань та розширюють світогляд.

У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників!